Warsztaty i zajęcia stałe

1. DŹWIĘK
Naszym celem jest realizacja szeroko rozumianych usług z branży kulturalno - muzycznej przez młodych, kreatywnych, mobilnych ludzi, którym nie odpowiada  przeciętność i bylejakość. To grupa trendsetterów, ludzi świadomie korzystających z kultury i posiadających własny styl. Pomożemy młodym artystom, którzy chcą zaistnieć na rynku muzycznym, a przy tym decydują się pozostać sobą i wyrażać poprzez muzykę to, co dla nich ważne i głębokie. Nasze stowarzyszenie chce dać szansę podzielenia się twórczością tym zespołom, które są interesujące muzycznie, które być może zostaną przez nas odkryte gdzieś w piwnicy, czy małym klubie podczas koncertu dla znajomych i rodziny.
Do współpracy projektowej zaprosiliśmy doświadczone osoby m. in. realizatorów dźwięku i obrazu, pracujących na co dzień w instytucjach kultury, przy produkcjach telewizyjnych, w studio i na scenach koncertowych oraz aktywnych zawodowo muzyków.
 
- instruktarz i organizacja warsztatów: nauka śpiewu, gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej, basowej, perkusji, instrumentach klawiszowych i innych, pomoc przy budowie młodzieżowych zespołów muzycznych – coaching
- cykliczny festiwal muzyczny LOKAL – zapraszamy zespoły i solistów nie  tylko z naszego regionu do współpracy
- organizacja eventów muzycznych (zamknięte i masowe) – imprezy, koncerty, nietypowe projekty kulturalne (dobranie odpowiedniej obsady zespołów, prowadzenie, obsługa gastronomiczna, organizacyjna i techniczna, opieka nad dziećmi – zajęcia artystyczne, obsługa medialna)
- nowe technologie w muzyce – realizacja koncertów on-line w sieci
- montaż i realizacja koncertów akustycznych (wybór nietypowych i niecodziennych miejsc nagrań, obsługa medialna, zapowiedzi, zajawki, reportaże)
- montaż muzyczny w profesjonalnym studiu emisyjno – nagraniowym.

 
2. MEDIA – ART
Nowoczesne sposoby promocji i rozprzestrzenia twórczości artystycznej poprzez nowe media, koncerty interaktywne, kino samochodowe oraz funkcjonowanie radia internetowego. Tylko poprzez nowe kanały informacyjne można w efektywny sposób zaangażować dzieci i młodzież w obszar kultury, jednocześnie stwarzając im możliwości działania takie jakie mogłyby dostać w dużych ośrodkach kultury. Kadra instruktorów i zarazem członków stowarzyszenia z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, doświadczenie zdobyte poprzez zajęcia w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych i telewizyjnych oraz w brytyjskiej BBC czy Polskim Radiu Londyn to tylko jedne z gwarancji profesjonalizmu a także kreatywnego i nieszablonowego podejścia do wyzwań.   
 
- instruktarz na warsztaty teatralne, artystyczne, filmowe, fotograficzne
- filmy krótkometrażowe – autorskie projekty, scenariusze, koncepcje i postprodukcja
- organizacja kina objazdowego – plenerowe kino pod gwiazdami  
- kino samochodowe – pokazy plenerowe
- obsługa eventów dla firm (obsada muzyczna, prowadzenie, obsługa gastronomiczna, organizacyjna i techniczna, opieka nad dziećmi – zajęcia artystyczne, „gra tematyczna” – na wzór gry miejskiej) – „budowanie zespołu”, szkolenia i warsztaty w tym zakresie (współpraca z psychologiem), integracja załogi, wzbogacenie relacji interpersonalnych między pracownikami, coroczne imprez integracyjne (także wyjazdowe) połączone z dodatkowymi atrakcjami
- produkcja słuchowiska radiowego (bajki) – warsztaty oraz projekty na zamówienie
- nietypowe rozwiązania artystyczne (nowe formy)
- realizacja spektaklów teatralnych
- obsługa fotograficzno – filmowa regionalnych imprez i wydarzeń (+ reportaż dziennikarski)
- produkcja reklam, jingli i innych materiałów opartych na pracy lektora   
 


 
3. MISJA
Bycie wolontariuszem stanowi niepowtarzalną okazję posmakowania prawdziwego życia w innym kraju i poznania ciekawych ludzi. To także wspólna praca o szczególnym znaczeniu dla społeczności lokalnej i/lub organizacji pozarządowych i samorządowych. Jest to również szansa na poznanie kraju i środowiska, w którym się przebywa, możliwość nauki lokalnego języka i zwyczajów.
 
- workcamp (obóz wolontariacki – krótkoterminowy)
- wolontariat długoterminowy (LTV) od 2 do 12 miesięcy
- wolontariat w partnerstwie z krajowymi organizacjami
- przyjmowanie wolontariuszy z kraju i z zagranicy
 


 
4. GRA
Organizacja gry miejskiej to nowoczesna forma rozrywki, edukacji, integracji czy też promowania produktu. Cała gra może być jednocześnie autorską koncepcją uczestników danego projektu. Gra miejska nie musi być tylko samym wydarzeniem, ale także opierać się może na przygotowaniu uczestników pracujących pod opieką animatorów. Jest to jednocześnie bardzo otwarta formuła: można wcielać się w role, przenosić w czasie, nawiązywać do fabularnych gier, angażować znajomych, mieszkańców. Łączyć w sobie będzie cechy podchodów, flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych czy RPG. Przełamując tradycyjne wyobrażenia zrealizujemy gry w środowisku wiejskim czy małomiasteczkowym a także dla personelu aktywnie rozwijającej się firmy.
 
- kompleksowa oferta realizacji gier miejskich m.in.: materiały, gadżety, stroje, zadania, warsztaty, prowadzenie finału, obsługa filmowo – fotograficzna, reportaż z wydarzenia, nagrody dla zwycięzców, koncepcja gry, wykorzystanie różnorodnych form: LARP, flash mob, geocaching, questy, gry terenowe itp., podział na grupy projektowe uczestników, młoda kadra animatorów, pamiątki multimedialne, charakteryzacja uczestników
 

 

5. RUCH
Pomysł realizacji różnorodnych przedsięwzięć tanecznych zrodził się z pasji i głębokiego przekonania o potrzebie udostępnienia zarówno dzieciom jak i dorosłym kontaktu z tańcem przez duże "T". Młodzi instruktorzy nakręceni pozytywną energią sprawią, że młodzież świetnie się będzie bawić a przy tym w dużym stopniu rozwinie swoje umiejętności. Zarówno najmłodsi jak i starsi uczestnicy odnajdą na warsztatach coś ekscytującego.
 
- instruktarz na warsztaty taneczne dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzież, osoby dorosłe: taniec klasyczny (podstawy baletu), taniec współczesny (m.in. jazz, hip-hop, modern, akrobatyka, breakdance, new age, dancehall), taniec standardowy (walc wiedeński, walc angielski, tango, quickstep, fokstrot), taniec latynoamerykański (samba, cza-cza, rumba, pasodoble, jive)
- organizacja amatorskiego turnieju tanecznego
- partnerstwo z międzynarodowym partnerem/ partnerami (wymiany warsztatowe)
- wyjazdy szkoleniowe do profesjonalnych studiów tanecznych